راهنمای مادران و بچه داری


۳۰۰ اسم پسر ایرانی اصیل با معنی

برای خوشامدگویی به نوزاد پسرتان کارهایی زیادی برای انجام دادن وجود دارد و انتخاب اسم پسر مناسبی که معرف آینده او باشد، یکی از مهمترین آنها است. ما در این مقاله یک فهرست کامل اسم پسر اصیل ایرانی مناسب سال ۱۴۰۲ به همراه معنی آنها برای شما تهیه کردیم.

۱۳ علت گریه نوزاد و راه های تشخیص آن

شنیدن گریه نوزاد می تواند ناراحت کننده باشد، اما ناامید نشوید، کشف علت گریه نوزاد مرحله ای است که همه ی والدین از آن عبور کرده اند و شما هم با گذشت زمان و تحقیق بیشتر در تشخیص علت گریه نوزاد بهتر خواهید شد. در این مقاله به ۱۳ علت رایج گریه نوزاد و باید و نبایدهای آرام کردن نوزاد می پردازیم.

لیست سیسمونی ضروری با قیمت

خرید لوازم سیسمونی، از اولین مواردی است که شما پس از مشاهده جواب مثبت آزمایش بارداری به آن فکر میکنید. بنابراین در این مقاله یک لیست سیسمونی ضروری همراه با قیمت برای شما آماده شده است. تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، ضروری ترین لوازم سیسمونی کودک را بشناسید.

ترک عادت خواباندن کودک روی پا

زمان هایی را تصور کنید که از شدت خستگی توان هیچ کاری را ندارید اما کودکتان فقط روی پا به خواب می رود. در چنین شرایطی چه کاری انجام می دهید؟ ما در این مقاله میخواهیم به بررسی ابعاد مختلف این قضیه بپردازیم و چند روش برای ترک عادت خواباندن کودک روی پا به مادران مهربان نازدونه ای پیشنهاد دهیم.

خرید اینترنتی لباس بچه گانه ارزان قیمت

اگر به خرید لباس بچه گانه آن هم به صورت اینترنتی علاقه مند هستید، باید به چند نکته توجه ویژه داشته باشید تا در خرید اینترنتی خود شکست نخورید. بنابراین در این مقاله نکاتی را به شما ارائه میکنیم که باید در خرید اینترنتی لباس بچه گانه به آن توجه کنید.

4 روش برای نوشتن تکالیف کودکان به موقع

وقتی بچه ها نمیخواهند بعد از مدرسه تکالیفشان را انجام دهند، دست به رفتارهایی مثل؛ دستپاچگی، بهانه تراشی و.. میزنند. در این موارد اغلب والدین احساس درماندگی میکنند،ما در این مقاله 4 روش برای مشق نوشتن کودکان و انجام تکالیف آنها معرفی میکنیم، که با استفاده از آنها نیمی از مشکلات شما حل خواهد شد.

لباس مناسب فصل پاییز برای کودکان

با شروع فصل پاییز و باز شدن مدارس والدین نسبت به پوشش کودک خود در بیرون از منزل و هنگام بازی حساسیت بیشتری خرج می دهند زیرا با توجه به تفاوت دمای هوا در طول روزهای پاییزی و داشتن صبح های آفتابی و گرم و عصرهایی با باد سرد احتمال سرماخوردگی در کودکان افزایش می یابد. 

جدول سایز بندی لباس نوزادی

یکی از دغدغه های اصلی والدین انتخاب سایز مناسب لباس برای نوزادشان است و به دلیل رشد سریع نوزاد در سه سال اول تولد دانستن سایز مناسب هر سن در کنار در نظر گرفتن جثه فرزندتان می تواند خرید آسان و لذت بخشی را برای شما رقم بزند.

اهمیت خوردن صبحانه قبل از مدرسه

خوردن صبحانه قبل از مدرسه برای دانش آموزان یکی از ملزوماتی است، که اغلب با خوردن آن مخالفت میکنند؛ در این مقاله به اهمیت خوردن صبحانه قبل از مدرسه و روش هایی برای ترغیب کودکان به خوردن صبحانه میپردازیم.

بهترین زمان خرید سیسمونی

بهترین زمان خرید سیسمونی هفته چندم بارداری است؟ و باید چه زمانی برای خرید سیسمونی اقدام کنم؟ در این مقاله از نازدونه به طور کامل به این دغدغه و سوال مادران و پدران نازدونه ای پاسخ می دهیم.