راهنمای مادران و بچه داری


چطور به کودک خود بیاموزیم اتاق خود را تمیز کند؟ + 5 نکته کاربردی

تمیز کردن اتاق توسط کودک پیامدهای سلامت روانی مثبتی را به همراه دارد. در این مقاله به اینکه چرا نظافت تاثیر مثبتی در زندگی کودکان دارد و به 5 نکته و راهکار مهم و خواندنی برای اینکه به کودک خود بیاموزیم اتاق خود را تمیز کند می پردازیم.

تاثیر کتاب خواندن در دوران بارداری

دوران شگفت انگیز بارداری که پر از دغدغه، لذت ها و ترس هاست. اگر شما برای اولین بار، باردار شده اید پس ممکن است با مشاهده علائم و تغییرات در وجود خود غافلگیر شوید. در این دوران شما به مرور وجود جسم کوچکی در وجودتان را باور میکنید و متوجه پیوند عمیق خودتان با او میشوید.

اخبار بد را چگونه به کودکان بدهیم؟

متخصصان و روانشناسان، با سال‌ها تمرین و تجربه عملی می‌توانند با بکارگیری مهارت‌های ارتباطی خود به راحتی اخبار بد و دشوار را به دیگران ارائه دهند. اما مسئله‌ اصلی این است که نحوه برخورد با کودک و بزرگسالان بسیار متفاوت است. برای همین زمانی که می‌خواهید اخبار بد را به کودکان بدهید با بیشتر دقت کنید.

نکاتی برای خواب راحت کودک شما

وقتی صحبت از خواب کودک می‌شود بسیاری از والدین لب به گلایه می‌گشایند، زیرا معمولاً بسیاری از کودکان به راحتی به خواب نمی‌روند و احتمالاً خوابیدن کودکان، مشکل هر شبه این والدین است. اما راه حل چست؟

روش‌های بالا بردن تمرکز کودکان

برای بسیاری از کودکان تمرکز بیش از چند لحظه روی یک کار دشوار است و این به دلیل کنجکاو بودن، سرزنده بودن و داشتن انرژی فراوان است. نگران نباشید این امر کاملاً طبیعی است و در بیشتر کودکان متداول است.

روش‌های درمان شب ادراری در کودکان

بسیاری از والدین و کودکان با معضلی به نام شب ادراری دست و پنجه نرم می‌کنند. شب ادراری کودکان کاملاً غیر ارادی است. شب ادراری در کودکان و خردسالان زیر چهار سال، امری کاملاً طبیعی است.