راهنمای مادران و بچه داری


تکنیک ایجاد انگیزه در کودکان

فرزندتان انگیزه انجام تکالیفش را ندارد؟ در انجام کارها بی انگیزه است؟ دنبال راهی برای ایجاد انگیزه در کودکتان هستید؟در ادامه نکات مهم و کاربردی به شما معرفی میکنیم، که با رعایت آنها باعث ایجاد انگیزه در کودکتان میشوید.

روش های تشویق کودکان به مطالعه

اکثر بچه ها با درس خواندن مشکل دارند و یادگیری را به کلاس ها محدود میکنند، درصورتی که کودکان باید زمان مطالعات درسی و غیر درسی خود را افزایش دهند و به همین دلیل نیز نازدونه این مقاله را به روش های تشویق کودکان به مطالعه اختصاص داده است.

پانزده بازی برای تقویت هوش کودکان

آیا می دانید بازی هایی برای تقویت هوشکوکان وجود دارد که همزمان فرزند شما را به فرد باهوش تری تبدیل کند، قوه ی بینایی اش را قوت ببخشد و مهارت های اجتماعی اش را تقویت کند؟ در این مقاله از نازدونه به معرفی 15 بازی جهت تقویت هوش کودک پرداخته ایم.

اسباب بازی های مناسب سنین مختلف کودکان

اسباب بازی مورد استفاده‌ کودک باید متناسب با سن او باشد؛ زیرا در هر دوره از رشد به توانایی‌های کودک افزوده شده و نیاز به ابزاری است که این توانایی‌ها را درگیر کرده و به چالش بکشد تا باعث تقویت آن‌ها شود. در این وبلاگ به بررسی اسباب بازی های مناسب کودکان در سنین مختلف می پردازیم.

اهمیت نقاشی کودکان و تاثیرات آن

نقاشی کودکان نه تنها در پرورش مهارت های کودک موثر است، بلکه یکی از راه های کشف استعداد ها و تحریک مغز کودکان نیز می باشد. در این مقاله شما از اهمیت نقاشی کودکان و تاثیرات آن بر ذهن و رشد کودک آگاه میشوید. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تاثیر رنگ لباس بچگانه بر روحیه کودک

کودکان برای درک اشیاء، لوازم و سایر موارد، از چشمان خود کمک میگیرند و رنگ ها نیز مهم ترین عامل برای درک این اشیاء و لوازم هستند. در واقع کودکان شما اشیاء را با توجه به رنگی که دارند به یاد می آوردند

افزایش خلاقیت مادران برای تربیت کودک

بهتر است مادران تلاش کنند خلاقیت را در خودشان افزایش دهند تا در شرایط مختلف روحی و جسمی کودک بدانند چه رفتاری صحیح و چه رفتاری غلط است. در چنین حالتی می‌توانید کودک خود را با کمترین خطا و آسیب ممکن تربیت کنید و روان سالمی را برای او تضمین کنید.

6 راه برای پرورش خلاقیت در کودکان

اغلبِ مردم تصور می کنند که خلاقیت امری ذاتی است و کودکان آنها یا از بدو تولد خلاق هستند و یا خیر: درست همانطور که اغلبِ کودکان به یک اندازه باهوش نیستند، همه نیز به یک اندازه خلاق نیستند.

روش های تقویت ذهن کودک

کدام والدینی را می‌شناسید که نخواهند فرزندشان فرد بسیار موفق باشد؟ همگی ما تصور‌ می‌کنیم داشتن ذهنی قوی نیازمند معجزه و یا ژن خوب است. اما تحقیقات علمی نشان می‌دهد این کار ساده‌تر از داستان‌هاست!