راهنمای مادران و بچه داری


علائم شایع امیکرون در کودکان

کرونا از روزی که به عنوان یک مهمان ناخوانده به زندگی ما راه یافته است، هر بار با واریانت‌های جدید ما را غافلگیر می‌کند. همه ما عادت کرده‌ایم وحشت‌زده به نقطه‌ای از جهان که واریانت جدید در آنجا پدید آمده است نگاه کنیم و با نگرانی اخبار مرتبط با آن را پیگیری کنیم.

اخبار بد را چگونه به کودکان بدهیم؟

متخصصان و روانشناسان، با سال‌ها تمرین و تجربه عملی می‌توانند با بکارگیری مهارت‌های ارتباطی خود به راحتی اخبار بد و دشوار را به دیگران ارائه دهند. اما مسئله‌ اصلی این است که نحوه برخورد با کودک و بزرگسالان بسیار متفاوت است. برای همین زمانی که می‌خواهید اخبار بد را به کودکان بدهید با بیشتر دقت کنید.

روش‌های حل مشکل داد زدن در کودکان

اکثر کودکان برای جلب‌توجه والدین خود و به‌دست‌آوردن اسباب‌بازی یا خوراکی مدنظرشان داد می‌زنند. بعضی از والدین برای ساکت کردن کودک، تمام نیازها و خواسته‌های او را برطرف می‌کنند، درحالی که آن‌ها با این روش رفتار کودک خود را تقویت می‌کنند.

نکاتی برای خواب راحت کودک شما

وقتی صحبت از خواب کودک می‌شود بسیاری از والدین لب به گلایه می‌گشایند، زیرا معمولاً بسیاری از کودکان به راحتی به خواب نمی‌روند و احتمالاً خوابیدن کودکان، مشکل هر شبه این والدین است. اما راه حل چست؟

روش‌های برخورد با کودکان لوس

کودکانی که لوس هستند، اغلب دوست دارند همه‌ خواسته‌های آنها انجام شود و به دیگران احترام نمی‌گذارند. آموزش دادن کار سخت و مسئولیت‌پذیری به کودکان لوس کمک می‌کند تا آنها تلاش کنند و احترام به دیگران را یاد بگیرد.

قدرت نه گفتن به کودکان

تعیین محدودیت برای کودکان، چالشی همیشگی برای والدین است. آن‌ها از هر سلاحی که بتوانند استفاده می‌کنند، التماس می‌کنند، جیغ می‌زنند، گریه می‌کنند

چگونه کودکان بیش فعال را کنترل کنیم

اغلب کودکان بیش‌فعال با‌انرژی نامحدود از فعالیتی به فعالیت دیگر می‌پرند. یک بچه بیش‌فعال ممکن است در توجه‌کردن به موضوعات و بی‌حرکت نشستن روی صندلی خود مشکل داشته باشد. همچنین، آن‌ها می‌توانند تکانشی باشند

هوش هیجانی چیست و چه اهمیتی دارد؟

این سناریو را در نظر بگیرید؛ فرزند شما در حال انجام تکالیف ریاضی است و با آن‌ها درگیر شده است. او به‌جای فریاد‌زدن و تسلیم‌شدن، به شما می‌گوید که چقدر ناامید است و کمک می‌خواهد.

علت و روش حل ناخن جویدن در کودکان

ناخن جویدن یکی از آن عادات ناخوشایندی است که کودکان گاهی اوقات به آن مبتلا می‌شوند. این عادت می‌تواند برای والدین آزاردهنده و برای سلامتی کودک مشکل‌ساز باشد. البته ناخن جویدن هم مانند مکیدن شست

روش‌های بالا بردن تمرکز کودکان

برای بسیاری از کودکان تمرکز بیش از چند لحظه روی یک کار دشوار است و این به دلیل کنجکاو بودن، سرزنده بودن و داشتن انرژی فراوان است. نگران نباشید این امر کاملاً طبیعی است و در بیشتر کودکان متداول است.

راه های کنترل خشم در برابر کودکان

به‌عنوان والدین، موارد زیادی وجود دارد که احساس کنید کنترل فرزندتان را ندارید و از آن‌ها عصبانی شوید. بیشتر اوقات، والدین با عصبانیت بچه‌های خود را مورد انتقاد، فریاد‌های بلند و تنبیه بدنی قرار می‌دهند.