راهنمای مادران و بچه داری


حل عادت دروغگویی در کودکان

همه کودکان بعضی اوقات دروغ می‌گویند و این یک مسئله‌ عادی تلقی می‌شود. اما در صورتی که دروغگویی کودک به یک اتفاق معمولی تبدیل شود، می‌تواند مشکلات جدی‌تری را ایجاد کند. ارزش گفتن حقیقت و راستگویی را به فرزند خود آموزش دهید.

خوب گوش دادن به کودکان، وظیفه ای حساس

گوش دادن به کودکان روشی مناسب برای بهبود ارتباط شما با فرزندتان است. این کار باعث می‌شود که فرزند شما بتواند ارتباط خوب و صمیمانه‌ای با والدین خود برقرار کند و هر حرفی که دارد به راحتی بیان کند.

اصول کم کردن وزن پس از زایمان

در دوران بارداری وزن قابل توجهی به بدن شما افزوده می‌شود. اگر بخواهید که از این وزن اضافی رهایی یابید، باید با اصول مشخصی وزن کم کنید. بدن شما برای بهبود یافتن به زمان نیاز دارد. بنابراین پزشک شما احتمالاً توصیه نخواهد کرد که بلافاصله بعد از زایمان وزن کم کنید یا رژیم بگیرید.

تقویت موی مادر در دوران بارداری

در دوران بارداری، بدن شما تغییرات بسیار زیادی را پشت سر خواهد گذاشت و در همه چیز از جمله غذا، اندازه لباس و غیره تاثیر می‌گذارد! یکی از این تغییرات هم در موی مادران باردار اتفاق می‌افتد.

کرونا در بارداری به جنین آسیب می‌زند؟

امروزه که همه با بیماری کرونا درگیر هستند و در حال حاضر به یکی از بزرگترین نگرانی‌ها تبدیل شده است. اما مسئله‌ی اصلی که ذهن بسیاری از مادران را به خود درگیر کرده است این است که اگر زن باردار در دوران بارداری به بیماری کرونا دچار شود، این ویروس به جنین نیز آسیب می‌زند؟

6 راه برای پرورش خلاقیت در کودکان

اغلبِ مردم تصور می کنند که خلاقیت امری ذاتی است و کودکان آنها یا از بدو تولد خلاق هستند و یا خیر: درست همانطور که اغلبِ کودکان به یک اندازه باهوش نیستند، همه نیز به یک اندازه خلاق نیستند.

روش‌های درمان شب ادراری در کودکان

بسیاری از والدین و کودکان با معضلی به نام شب ادراری دست و پنجه نرم می‌کنند. شب ادراری کودکان کاملاً غیر ارادی است. شب ادراری در کودکان و خردسالان زیر چهار سال، امری کاملاً طبیعی است.

ورزش‌های مفید پس از دوران بارداری

بسیاری از مادران باردار بعد از به دنیا آمدن فرزندشان دچار اضافه وزن می‌شوند، به همین دلیل دوست دارند که هر چه سریع‌تر به ورزش روی بیاورند تا بدین گونه هم وزن خود را کاهش دهند و هم بر افسردگی بعد از زایمان غلبه کنند.

آیا کرونا باعث ایجاد وسواس در کودکان می شود؟

از زمان شیوع ویروس کرونا و تبدیل آن به یک تهدید جهانی روزانه بارها از طریق رسانه‌های ارتباط جمعی می‌شنویم که بهداشت فردی را رعایت کنید، دستانتان را 20 ثانیه با آب و صابون بشوئید، حتماً در هنگام بیرون رفتن از خانه از ماسک استفاده کنید، با دستان ضدعفونی نشده صورتتان را لمس نکنید و غیره.

غذاهای مفید در دوران بارداری

داشتن یک رژیم غذایی سالم همیشه لازم است، اما در دوران بارداری اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. خوردن غذاهای سالم در دوران بارداری به رشد کودک شما کمک شایانی می‌کند.