راهنمای مادران و بچه داری


اثرات منفی تنبیه کودکان در جمع

یکی از بدترین کارهایی که می‌توان در مراحل تربیت کودکان انجام داد، تنبیه آن‌ها در جمع است. وقتی کودکان در جمع قرار می‌گیرند نیاز به توجه بیشتری دارند و دوست دارند که همه‌ی توجه اطرافیان به آن‌ها معطوف شود.

آموزش عادت های خوب به کودکان

کودکان برای یادگیری نحوه خواندن و نوشتن به مدرسه می‌روند و برای یادگیری ورزش در کلاس‌های مختلف شرکت می‌کنند. اما یادگیری عادت‌های خوب نیز باید درخانه تدریس می‌شود! یکی از ساده‌ترین کارها برای آموزش، شروع در سنین پایین است.

بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان

فرض کنید کودک شما در یک مسابقه برنده می‌شود، چه احساسی دارید؟ حتماً فکر می‌کنید هر چه بیشتر او را تشویق کنید، بهتر است. حتماً فکر می‌کنید که تعریف زیاد باعث می‌شود که او احساس بهتری نسبت به خود داشته باشد.

بالا بردن قدرت تحمل باخت در کودکان

معمولاً والدین فکر می‌کنند که تنها وظیفه آنها کمک به موفق شدن فرزندانشان است. اما معلمان و کارشناسانی که با کودک کار می‌کنند، عقیده دیگری دارند و آن این است که کودکان باید یاد بگیرند که چگونه شکست را تحمل کنند.

حل عادت دروغگویی در کودکان

همه کودکان بعضی اوقات دروغ می‌گویند و این یک مسئله‌ عادی تلقی می‌شود. اما در صورتی که دروغگویی کودک به یک اتفاق معمولی تبدیل شود، می‌تواند مشکلات جدی‌تری را ایجاد کند. ارزش گفتن حقیقت و راستگویی را به فرزند خود آموزش دهید.

خوب گوش دادن به کودکان، وظیفه ای حساس

گوش دادن به کودکان روشی مناسب برای بهبود ارتباط شما با فرزندتان است. این کار باعث می‌شود که فرزند شما بتواند ارتباط خوب و صمیمانه‌ای با والدین خود برقرار کند و هر حرفی که دارد به راحتی بیان کند.

اصول کم کردن وزن پس از زایمان

در دوران بارداری وزن قابل توجهی به بدن شما افزوده می‌شود. اگر بخواهید که از این وزن اضافی رهایی یابید، باید با اصول مشخصی وزن کم کنید. بدن شما برای بهبود یافتن به زمان نیاز دارد. بنابراین پزشک شما احتمالاً توصیه نخواهد کرد که بلافاصله بعد از زایمان وزن کم کنید یا رژیم بگیرید.

تقویت موی مادر در دوران بارداری

در دوران بارداری، بدن شما تغییرات بسیار زیادی را پشت سر خواهد گذاشت و در همه چیز از جمله غذا، اندازه لباس و غیره تاثیر می‌گذارد! یکی از این تغییرات هم در موی مادران باردار اتفاق می‌افتد.

کرونا در بارداری به جنین آسیب می‌زند؟

امروزه که همه با بیماری کرونا درگیر هستند و در حال حاضر به یکی از بزرگترین نگرانی‌ها تبدیل شده است. اما مسئله‌ی اصلی که ذهن بسیاری از مادران را به خود درگیر کرده است این است که اگر زن باردار در دوران بارداری به بیماری کرونا دچار شود، این ویروس به جنین نیز آسیب می‌زند؟