راهنمای مادران و بچه داری


چگونه نوجوانان را به درس خواندن تشویق کنیم؟

تشویق باید تنها برای مطالعات کتاب های درسی نباشد، بلکه شما باید انگیزه مطالعه و یادگیری را در فرزندتان نهادینه کنید. به جرئت میتوانم بگویم یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین روش ها برای تشویق مطالعه این است که به فرزندتان یاد دهید چطور مطالعه موثری داشته باشد.

راهکارهای غلبه بر ترس کودکان در سنین مختلف (دلایل + علائم)

بی تفاوت گذشت از ترس کودکان، تبعات خیلی بدی دارد؛ برای همین است که تصمیم گرفتیم این وبلاگ از نازدونه را به بررسی دلایل، علائم و روش های غلبه بر ترسیدن کودکان اختصاص دهیم. امیدواریم که برای شما و کودکانتان مفید باشد!

اثرات منفی تنبیه بدنی کودکان

در سال های اخیر مطالعات و تحقیقات، تمام افراد را از پیامدهای منفی تنبیهات بدنی؛ اعم از بیماری های روانی و جسمی، اختلالات مختلف در رشد عاطفی، اجتماعی و اخلاقی مطلع ساخت.

روش های درست تنبیه کودک، که حتما والدین باید بدانند

روش های درست تنبیه کردن از جمله اموری است که تمامی والدین باید با آن آشنا باشند. گاهی اوقات کودکان تصمیمات اشتباه میگیرند، لجبازی میکنند، قوانین شما را زیر پا میگذارند. در این مواقع باید بدانید این اشتباهات یکی از مهم ترین بخش های یادگیری است.

لجبازی در کودکان

لجبازی در کودکان موضوعی است که هر پدر و مادری در سنین خاصی از رشد کودک با آن مواجه می‌شوند. این اتفاق کاملاً طبیعی بوده و نیاز نیست نگران باشید. تنها نکته مهم این است که بتوانید به شیوه مؤثر و صحیحی با آن مواجه شوید.

دروغگویی در کودکان

همه بچه‌ها گاهی اوقات دروغ می‌گویند و کمی عدم صداقت معمولاً نباید زنگ خطر باشد. با این حال هنگامی که دروغ‌گویی به یک امر عادی تبدیل شود، می‌تواند یک مشکل مهم ایجاد کند.

روش‌های حل مشکل داد زدن در کودکان

اکثر کودکان برای جلب‌توجه والدین خود و به‌دست‌آوردن اسباب‌بازی یا خوراکی مدنظرشان داد می‌زنند. بعضی از والدین برای ساکت کردن کودک، تمام نیازها و خواسته‌های او را برطرف می‌کنند، درحالی که آن‌ها با این روش رفتار کودک خود را تقویت می‌کنند.

راه های کنترل خشم در برابر کودکان

به‌عنوان والدین، موارد زیادی وجود دارد که احساس کنید کنترل فرزندتان را ندارید و از آن‌ها عصبانی شوید. بیشتر اوقات، والدین با عصبانیت بچه‌های خود را مورد انتقاد، فریاد‌های بلند و تنبیه بدنی قرار می‌دهند.

روش‌های مفید در تربیت کودکان

بسیاری از والدین فکر می‌کنند همین که مطمئن شوند کودکشان تکالیف مدرسه‌اش را انجام می‌دهد، نمرات خوبی کسب می‌کند یا وظایفش را به درستی انجام می‌دهد؛ والدین خوبی هستند و وظیفه خود را در قبال فرزندانشان به درستی انجام داده‌اند.