راهنمای مادران و بچه داری


مراقبت از نوزاد تازه متولد شده در زمستان

این فصل به دلیل وجود باد های سرد، برف، باران و... باعث ایجاد نگرانی در بین والدینی که تازه صاحب فرزند شده اند میشود. برای آشنایی با روش های مراقبت از نوزاد تازه متولد شده در زمستان تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

آموزش شستن دست ها به کودکان

آموزش شستن دست ها به کودکان از روش های موثر و کاربردی برای مبارزه با میکروبها و بیماری هایی ست که کودکان هنگام بازی، سرفه، عطسه و... جذب میکنند.  در این مقاله زمان شستشوی دست ها، اهمیت شستن دست کودکان و در نهایت روش های جالبی برای آموزش شستن دست ها به کودکان را به شما معرفی می کنیم.

بهترین صبحانه برای کودکان دبستانی

بهترین صبحانه برای کودکان دبستانی صبحانه ای است که شامل ویتامین ها، کلسیم،پروتئین، کربوهیدرات و فیبر باشد.در ادامه لیست تعدادی از صبحانه های سالم را آورده ایم تا راهنمایی برای شما والدین عزیز باشد.

علت امتناع نوزاد از غذا خوردن

امتناع نوزاد از غذا خوردن میتواند تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل درآوردن دندان، آماده نبودن برای خوردن غذاهای جامد و... باشد. در اکثر اوقات غذا نخوردن نوزاد سبب نگرانی والدین میشود. در این مقاله از نازدونه (فروشگاه اینترنتی لباس بچگانه) به بررسی علل امتناع نوزاد از غذا خوردن می پردازیم.

اهمیت استفاده از عینک آفتابی برای کودک در تابستان

نور مستقیم خورشید سبب آسیب رساندن به چشم شده و عینک آفتابی یکی از بهترین لوازمی است که از چشم دربرابر اشعه های مختلف محافظت میکند. در این مطلب از نازدونه(فروشگاه اینترنتی لباس بچگانه) به اهمیت استفاده از عینک آفتابی و نکات موردتوجه هنگام خرید آن می پردازیم.

8 دسر مناسب کودکان در تابستان + دستور تهیه

در روز های گرم تابستانی که کودکان بیشتر اوقات خود را مشغول بازی و فعالیت های بدنی هستند، نیاز بدنشان به آب افزایش می یابد و نیاز است شما به عنوان والدین کودک دستور تهیه دسرهای مناسب کودکان در تابستان را یاد بگیرید! در این مقاله به معرفی 8 دسر مناسب کودک در تابستان به همراه دستور تهیه آن می پردازیم.

نکات مهم ایمنی کودکان در تابستان

برای جلوگیری از خطراتی مانند آفتاب سوختگی، گرمازدگی، کم آبی و...؛ کافی است چندین نکته ضروری و مهم درباره ایمنی کودکان در تابستان که در این مقاله به معرفی آنها می پردازیم رعایت کنید تا کودکتان تابستان بی خطر و شادی را سپری کند.

آیا کرونا به شیر مادر منتقل می شود؟

متأسفانه بیماری کرونا به جزئی از زندگی ما تبدیل شده است؛ ما چه بخواهیم و چه نخواهیم باید سعی کنیم با این ویروس جدید کنار بیاییم و با آن زندگی کنیم. هرچند ویروس کرونا با آمدن خود زندگی همه ما را تحت‌تأثیر قرار داد اما دغدغه مادران را چندین برابر کرد!

خطرات سویه های جدید کرونا برای کودکان

مدت‌هاست که ما علاوه بر اینکه به زندگی با کرونا عادت کرده‌ایم، به شنیدن بروز سویه‌های جدید کرونا نیز عادت کرده‌ایم. هر چند وقت یک بار، رسانه‌ها خبر از بروز سویه جدیدی از کرونا در چهار گوشه جهان می‌دهند و ما با نگرانی اخبار مرتبط با آنها را پیگیری می‌کنیم.

علائم کرونا در کودکان

کرونا دیگر خیلی وقت است مهمان ناخوانده ما شده و شاید به این زودی‌ها هم خیال رفتن نداشته باشد. به همین دلیل باید به زندگی با آن عادت کنیم و مهمتر از همه بدانیم که در هنگام بروز علائم بیماری کرونا، چه کار باید بکنیم؟